ბოლო პერიოდში, საქართველოს მობილური ოპერატორების ცალკეულ აბონენტებს ,,UCKEBA"-ს სახელით დაეგზავნათ მოკლე ტექსტური შეტყობინებები, შემდეგი შინაარსით: ,,თქვენ დაჯარიმდით კომენდანტის საათის დარღვევის გამო, ჯარიმის ოდენობა 3000 ლარი. R.M. police.ge".
ზემოაღნიშნული მოკლე ტექსტური შეტყობინებები არ არის გაგზავნილი შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ და არ შეესაბამება სიმართლეს.
აღნიშნულ და სხვა ანალოგიურ ფაქტებზე მიმდინარეობს შესწავლა, რომელთაც საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით მოჰყვება შესაბამისი რეაგირება.

Over the last period, customers of certain Georgian mobile operators received text messages on behalf of “UCKEBA” with the following content: “You’ve been fined for breaching the curfew regulations in the amount of 3000 GEL. R.M. police.ge”.
Ministry would like to inform citizens that no text messages have been sent to customers by the Ministry and the content is completely false.
Regarding the aforementioned fact and other similar cases, special inquiry has already been initiated on which respective response will be made in compliance with the Georgian legislation.