შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპოლიციო ძალების მიერ ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, საკანონმდებლო ორგანოს შესასვლელები ხელოვნურად შექმნილი ბარიერებისგან გაწმენდილია, პარლამენტის ყველა შესასვლელი გათავისუფლებულია და საკანონმდებლო ორგანოს შეუფერხებლად შეუძლია განაგრძოს საქმიანობა.
დღეს, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ პარლამენტის შენობასთან მიმდინარე აქციის დროს, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსით გათვალისწინებული დარღვევისთვის 18 პირი დააკავა. აღნიშნული პირები სამართალდამცველების მიერ საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე (სამართალდამცავი ორგანოს თანამშრომლის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობა) და 166-ე (ხულიგნობა) მუხლებით გათვალისწინებული სამართალდარღვევისთვის არიან დაკავებული.
საკანონმდებლო ორგანოს შენობის მიმდებარე ქუჩებსა და რუსთაველის გამზირზე მიმდინარეობს დასუფთავების სამუშაოები და საავტომობილო მოძრაობა უახლოეს პერიოდში აღდგება.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები, საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, რუსთაველის გამზირზე რჩებიან.
პოლიცია მოუწოდებს ყველა მოქალაქეს, დაიცვან კანონის მოთხოვნები. შინაგან საქმეთა სამინისტრო სამართალდარღვევის თითოეულ ფაქტზე შესაბამის რეაგირებას მოახდენს და კანონდარღვევის ყველა ფაქტს პოლიციის მხრიდან მოჰყვება შესაბამისი ზომები.

As a result of the measures taken by the police forces of the Ministry of Internal Affairs, entrances of the Legislative body are cleared from the artificially created barriers. All the entrances of the Parliament are unblocked and the legislative body may function without any obstruction.
Today, during the demonstration held nearby the Parliament building, the Ministry of Internal Affairs detained 18 persons under the Administrative Offences Code. These persons are detained by law enforcers under the Articles 173 (Non-compliance with a lawful order or demand of the law enforcement officer) and 166 (Minor Hooliganism).
Adjacent streets to the building of Parliament and Rustaveli Avenue are being cleaned and traffic will be restored in the nearest future.
In order to protect public safety and order, Units of the Ministry of Internal Affairs remain on Rustaveli Avenue.
The Police urges all citizens to obey rules established by law. The Ministry of Internal Affairs will accordingly respond to every offence and each case of violation will be followed by respective actions.