შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნების თავისუფალ, დემოკრატიულ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარების უზრუნველსაყოფად სპეციალური ბრძანება გამოსცა.
აღნიშნული ბრძანების თანახმად, ტერიტორიულ ერთეულებში მოქმედი შესაბამისი სტრუქტურული დანაყოფები, წინასაარჩევნო კამპანიის მიმდინარეობისას და უშუალოდ არჩევნების დღეს, თავიანთ სამოქმედო არეალში სამართალდარღვევათა პრევენციას და მათზე დროულ რეაგირებას უზრუნველყოფენ.
ბრძანება პოლიციელებს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას პოლიტიკური ნეიტრალიტეტის პრინციპის მკაცრად დაცვას ავალდებულებს.

The Ministry of Internal Affairs of Georgia issued the special Order to ensure the conduction of the Elections of the President of Georgia in free, democratic and safe environment.
According to this Order, the relevant territorial divisions operating in the territorial units shall ensure the prevention of an offense and timely response to it in the course of pre-election campaign and directly on the day of the election within their action area.
The order obliges the police officers to strictly adhere to the principle of political neutrality while performing official duties.