შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლების მიერ 11 ივნისს თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის წინ წვრილმანი ხულიგნობისა და პოლიციელის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობის ფაქტზე, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლებით დაკავებულია 4 პირი: 1983 წელს დაბადებული ლ.ც., 1983 წელს დაბადებული ზ.კ., 1995 წელს დაბადებული დ.ჭ. და 1993 წელს დაბადებული ნ.გ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის, როგორც მართლწესრიგის დაცვაზე პასუხისმგებელი უწყებისთვის, მნიშვნელოვანია, რომ გამოხატვის თავისუფლება იქნეს უზრუნველყოფილი. ამავე დროს, სამინისტრო პასუხისმგებელია, რომ შეკრებისა და მანიფესტაციის დროს დაცული იქნეს კანონი, არ შეილახოს მოქალაქეების უფლებები და საფრთხე არ შეექმნას საზოგადოებრივ წესრიგს.

• Statement of the ministry of Internal affairs
On June 11, in Rustaveli avenue, Tbilisi, in front of the Parliament building, the officers of the Ministry of Internal Affairs on the fact of minor hooliganism and disobedience to the lawful request of the police officer (Articles 166 and 173 of the Administrative Offences Code) detained 4 individuals, in particular: L.Ts. (DoB: 1983), Z.K. (DoB: 1983),D. Ch. (DoB: 1995) and N.G. (DoB: 1993).
As for the agency responsible for protection of public order, it is important for the Ministry of Internal Affairs to guarantee the freedom of expression. At the same time, the Ministry is responsible to ensure observing the law during the assembly and manifestation and not to allow any violation of civilians` rights or public order.