შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები 10 ივნისს, 16:00 საათზე, დედაქალაქში, რუსთაველის გამზირზე დაგეგმილ აქციასთან დაკავშირებით, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვას მაქსიმალურად უზრუნველყოფენ. გამოხატვის თავისუფლების პრინციპების დაცვიდან გამომდინარე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები აქციის, როგორც დემოკრატიული პროცესის, მშვიდ და სამართლიან ვითარებაში ჩატარებაზე იზრუნებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი მოქალაქეებსა და მძღოლებს აცნობებს, რომ აქციასთან დაკავშირებით, 16:00 საათიდან დედაქალაქის მთავარ გამზირზე მოძრაობა შეიზღუდება, მძღოლებს რუსთაველის გამზირის პარალელური ქუჩებით შეეძლებათ მოძრაობა.
ამ დროისთვის, დედაქალაქთან დამაკავშირებელ საქალაქთაშორისო გზატკეცილებზე ავტომობილთა გადაადგილება არის შეუფერხებელი და მოძრაობა თავისუფალია.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო დედაქალაქსა და რეგიონებში გზებზე მოძრაობის არსებული მდგომარეობის ნებისმიერ ცვლილებასთან ან შეფერხებასთან დაკავშირებით დაუყოვნებლივ აცნობებს საზოგადოებას.

All units of The Ministry of Internal Affairs will ensure the protection of public order on June 10, at 16:00, on the rally planned on Rustaveli Avenue.
the employees of the Interior Ministry will guarantee protection of the principles of freedom of expression and will take care of the rally as a democratic process in a peaceful and fair manner.
According to Patrol Police Department traffic movement will be restricted from 16:00 pm on the Rustaveli Avenue. The drivers will be able to run through the parallel streets of Rustaveli Avenue.
The movement of vehicles on the long-distance highway connecting the capital is uninterrupted and movement is free. The Ministry of Internal Affairs will immediately notify the public about any change or delay in the movement of the traffic on the roads in the capital and regions.