შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ თბილისში, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებასთან დაკავშირებით, მიმდინარე წლის 26 მაისს, მოძრაობა აიკრძალა თავისუფლების მოედანზე და მასზე შემომსვლელ და გამსვლელ ყველა ქუჩაზე (შ.დადიანის, კოტე აფხაზის და გ.ლეონიძის ქუჩებზე), ასევე ვარდების მოედანზე, რუსთაველის გამზირსა და მასზე გამომავალ ყველა ქუჩაზე.
მოძრაობა, ასევე, აკრძალულია თაბუკაშვილისა და მასთან დამაკავშირებელ ყველა ქუჩაზე, ავტომაქანები მოძრაობას მარჯვენა სანაპიროზე გააგრძელებენ ბარათაშვილის ხიდის მიმართულებით. ავტომანქანების მოძრაობა ასევე აკრძალულია მარჯვენა სანაპიროდან ბარათაშვილის ქუჩაზე ამსვლელი პანდუსზე და ავტოსატრანსპორტო საშუალებებს მოძრაობა შეუძლიათ ვახტანგ გორგასლის ქუჩის მიმართულებით. ბარათაშვილის დაღმართიდან მოძრავი სატრანსპორტო საშუალებები კი, ბარათაშვილის ხიდზე გადასვლის შემდგომ, იმოძრავებენ მხოლოდ იუსტიციის სახლის მიმდებარედ ჩამსვლელ პანდუსზე, მარჯვენა სანაპიროს მიმართულებით.
ავტომანქანები რომლებიც გადაადგილდებიან მთაწმინდის მიმართულებით იმოძრავებენ მელიქიშვილის ქუჩაზე, პეტრიაშვილის ქუჩის გავლით, საიდანაც მოძრაობას ჭონქაძის ქუჩის მიმართულებით გააგრძელებენ.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs informs that in Tbilisi on May 26, 2018 in relation to the event on the occasion of the Independence Day of Georgia the traffic movement will be restricted on Freedom Square as well as all the streets connected with it (Sh.Dadiani, Kote Abkhazi and Leonidze streets), also the Rose Square, Rustaveli avenue and all the streets connected to it.
The traffic movement will be also restricted in Tabukashvili and all streets connected to it; the vehicles shall move on the right bank to Baratashvili Bridge. The traffic will be restricted on the ramp leading to Baratashvili Street from the right embankment and traffic movement shall be allowed in the direction of Vakhtang Gorgasali Street. The vehicles driving from Baratashvili slope after Baratashvili Bridge shall be allowed to drive in the direction of the right embankment via the ramp leading to the vicinity of the House of Justice.
The vehicles moving to Mtatsminda direction will drive in Melikishvili street through Petriashvili street and then go forward to Chonkadze street.