შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ თბილისში, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებასთან დაკავშირებით, მიმდინარე წლის 23 მაისს, 12:00 საათიდან, თავისუფლების მოედანზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა შეიზღუდა. კოტე აფხაზის და შალვა დადიანის ქუჩებიდან გამომავალი ტრანსპორტის ნაკადი იმოძრავებს პუშკინის ქუჩის მიმართულებით.
გადაკეტილია მარჯვენა სანაპიროდან ბარათაშვილის ქუჩაზე ამსვლელი პანდუსი და ავტოსატრანსპორტო საშუალებებს მოძრაობა შეუძლიათ ვახტანგ გორგასლის ქუჩის მიმართულებით. ბარათაშვილის დაღმართიდან მოძრავი სატრანსპორტო საშუალებები კი, ბარათაშვილის ხიდზე გადასვლის შემდგომ, იმოძრავებენ მხოლოდ იუსტიციის სახლის მიმდებარედ ჩამსვლელ პანდუსზე, მარჯვენა სანაპიროს მიმართულებით.
23 მაისს, ღამის 03:00 საათიდან დილის 06:00 საათამდე, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალება თავისუფლების მოედანზე, კოტე აფხაზისა და შალვა დადიანის ქუჩებზე.
24 მაისს, 22:00 საათიდან მოძრაობა აიკრძალება თავისუფლების მოედანზე, ვარდების მოედანზე, რუსთაველის გამზირსა და მასზე გამომავალ ყველა ქუჩაზე.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs informs that in Tbilisi on May 23, 2018 from 12:00 in relation to the event on the occasion of the Independence Day of Georgia the traffic movement will be restricted on Freedom Square. The vehicles driving from Kote Abkhazi and Shalva Dadiani streets shall move in the direction of Pushkin Street.
The ramp leading to Baratashvili Street from the right embankment is closed and traffic movement is allowed in the direction of Vakhtang Gorgasali Street. The vehicles driving from Baratashvili slope after Baratashvili Bridge shall be allowed to drive in the direction of the right embankment via the ramp leading to the vicinity of the House of Justice.
On May 23, from 03:00 am till 06:00 am, traffic movement shall be prohibited on Freedom Square, Kote Abkhazi and Shalva Dadiani streets.
On May 24, from 22:00 the movement shall be prohibited on Freedom Square, Rose Square, Rustaveli Avenue and all streets leading to Rustaveli Avenue.