შინაგან საქმეთა სამინისტრო გაცნობებთ, რომ საერთაშორისო მარათონთან - „მსოფლიო რბენა“ - დაკავშირებით, მიმდინარე წლის 6 მაისს, კახეთში, ლოპოტას გადასახვევიდან კავკასიონის ქედის გაყოლებით, დილის 10:00 საათიდან 19:00 საათამდე, თელავი-შაქრიანის საავტომობილო გზაზე, მდინარე ალაზნის ხიდამდე, მოძრაობა შეიზღუდება. ყველა სახის საავტომობილო ტრანსპორტისთვის ასევე შეიზღუდება მოძრაობა თიანეთი-ახმეტა-ფშაველი-ყვარელი-ნინიგორის საავტომობილო გზის 69-ე კმ-დან 118-ე კმ-მდე. სატრანსპორტო ნაკადი გადაერთვება შემოვლით გზაზე - გურჯაანი-აფენი-კაბალი.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციამ მარათონის მონაწილეთა და სტუმრების ავტომანქანების პარკირებისთვის სტარტის მიმდებარე ტერიტორიაზე სპეციალური ადგილი გამოყო.

The Ministry of Internal Affairs would like to inform that in connection with the International Marathon - "World Run" on May 6, 2018 from 10:00 am to 19:00 pm traffic movement of all types of transport means will be restricted on Telavi-Shakriani highway to Alazani River, also traffic movement will be restricted from 69th km to 118th km of Tianeti-Akhmeta-Pshaveli-Kvareli-Ninigori highway. The transport flow will be switched on the bypass road - Gurjaani-Afeni-Kabali.
The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs allocated special parking lot in the vicinity of start area for the vehicles of the participants of Marathon and the guest.