შინაგან საქმეთა სამინისტრო მიმდინარე წლის 13 აპრილს ვაკეში მომხდარ, 1993 წელს დაბადებული თ.გ.-ს განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ინტენსიურ საგამოძიებო მოქმედებებს ახორციელებს. უკვე დადგენილია დანაშაულის ჩამდენი პირის ვინაობა და მის დასაკავებლად მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები. მკვლელობამდე რამდენიმე საათით ადრე, მოკლული თ.გ. და დედამისი პოლიციის განყოფილებაში გამოცხადდნენ და ამ უკანასკნელის მიმართ შემაკავებელი ორდერის გამოწერა ითხოვეს, რასაც პოლიციის მხრიდან მოჰყვა შესაბამისი რეაგირება.
თ.გ.-მ პირადი საქმეების გამო, პოლიციის შენობა მარტომ, დედაზე ადრე დატოვა.
პოლიციაში მკვლელობის შესახებ შეტყობინება ორდერის გამოწერიდან მალევე შევიდა. შემთხვევის ადგილზე მისულ სამართალდამცველებს თ.გ. უკვე გარდაცვლილი დახვდათ.

The Ministry of Internal Affairs is conducting intensive investigative activities on the fact of premeditated murder of T.G (date of birth: 1993) on April 13, this year in Vake, Tbilisi. The person who committed the crime has already been identified and the operative-searching activities are underway to arrest him. A few hours before the murder, T.G – the murdered and her mother appeared in the police station and demanded to issue a restraining order against the offender; their request was followed by the relevant response from the police.
For some personal reasons T.G left the police station alone, before her mother.
The police was reported about a murder soon after the order was issued. T.G was already dead when the law enforcers arrived at the scene.