მიმდინარე წლის 1 დეკემბერს ხორავას ქუჩაზე მომხდარ მკვლელობაში ბრალდებული მეორე არასრულწლოვანი გამოძიებას ჩაბარდა
2017 წლის 1 დეკემბერს თბილისში, ხორავას ქუჩაზე მომხდარ დ.ს.-ს მკვლელობაში ბრალდებული, არასრულწლოვანი - გ.ჯ. გამოძიებას ჩაბარდა. აღსანიშნავია, რომ დღეს სასამართლომ ხორავას ქუჩაზე მომხდარ ლ.დ.-ს მკვლელობაში ბრალდებულს, არასრულწლოვან გ.ბ.-ს წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა, ხოლო მეორე არასრულწლოვანს - გ.ჯ.-ს წინასწარი პატიმრობა დაუსწრებლად შეეფარდა.
გამოძიების ამ ეტაპისთვის, შინაგან საქმეთა სამინისტროს გამოვლენილი და დაკავებული ჰყავს მკვლელობის 2 ძირითადი ფიგურანტი. ასევე, სისხლის სამართლის პასუხისგებაში არიან მიცემული დანაშაულში მონაწილე სხვა პირები. საქმეში ჩართული დანარჩენი პირების სტატუსის განსაზღვრა/გადაკვალიფიცირებისთვის გამოძიება გრძელდება.
ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ გამოძიების პროცესში თითოეული სამართალდამცველის მიერ გათვალისწინებული იყო საქმის სენსიტიურობა, მასში არასრულწლოვნების მონაწილეობის გამო. შინაგან საქმეთა სამინისტრო მადლობას უხდის ყველა პოლიციელს, რომელთა 24-საათიანმა, ინტენსიურმა მუშაობამ უზრუნველყო საქმის გამოძიება და ბრალდებულების დაკავება.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო კიდევ ერთხელ ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს ორი მოზარდის გარდაცვალების გამო და უსამძიმრებს გარდაცვლილთა ოჯახებსა და ახლობლებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან, სხვა სახელმწიფო სტრუქტურებთან, საერთაშორისო და ადგილობრივ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, მთელ საზოგადოებასთან ერთად, აქტიურად იმუშავებს არასრულწლოვანთა შორის დანაშაულის პრევენციის პოლიტიკის გატარებაზე, რათა მომავალში თავიდან იქნას აცილებული მსგავსი ტრაგიკული შემთხვევა.

Second under aged person who is accused of the murder that took place on December 1 on Khorava Street turned himself over to the police forces
On December1, 2017 the second under aged person- G.J. has turned himself over to the police. It is notable that today court has ruled out preliminary sentence regarding G.B. who is one of the accused individuals of the mentioned murder case, while other under aged person was accused of murder in absentia.
At this stage of investigation Ministry of Internal Affairs has exposed and detained 2 individuals involved in the case, while others have been brought to criminal justice. Investigation is in progress in order to define status of others involved in the case.
We would like to underline that in the process of investigation, each law enforcer took into consideration the sensitivity of the case, owning to the fact that minors were involved in the crime. Ministry of Internal Affairs would like to express gratitude towards each police officer who worked in round-the-clock regime to make sure that investigation was productive and persons responsible of the crime were brought to criminal justice.
Ministry of Internal Affairs once again would like to condole to the families and relatives of the two minors who were killed.
Ministry of Internal Affairs along with Ministry of Education and Science, other state agencies, local non-governmental organizations and whole society is actively working to implement crime prevention policy among minors in order to prevent such tragic incidents for the future.