საზოგადოების მაღალი ინტერესის გათვალისწინებით, გვსურს განვმარტოთ, რომ არანაირი წინააღმდეგობა პროკურატურის განცხადებასა და შს მინისტრის მოადგილის დღევანდელ კომენტარს შორის არ არსებობს. ორივე შემთხვევაში ხაზგასმით აღინიშნა, რომ მიმდინარე წლის 25 ოქტომბერს თბილისში, ნუცუბიძის პლატოზე მომხდარი ფაქტის ამსახველი სრული ჩანაწერი არ არსებობს, ხოლო ფრაგმენტული ჩანაწერი გამოძიებას მიეწოდა.
შალვა ხუციშვილმა განმარტა, რომ შსს-მ მის ხელთ არსებული ყველა ჩანაწერი პროკურატურას გადასცა. მისივე ინფორმაციით, ამ ჩანაწერებზე დაფიქსირებულია პავლე პ.-ს ცუდად გახდომის შემდგომი ეპიზოდი, თუმცა, სამწუხაროდ, მათში არ არის ასახული მისი დაკავების მომენტი. აღსანიშნავია, რომ პროკურატურამ თავის განცხადებაში ზუსტად იგივე შინაარსის ინფორმაცია გაავრცელა.
შს სამინისტრო, გამოძიების ფარგლებში, მჭიდროდ თანამშრომლობს პროკურატურასთან. შსს, პირველ რიგში, თავადვეა დაინტერესებული, რომ საქმეზე დადგინდეს ობიექტური ჭეშმარიტება.

Considering high public interest, we would like to clarify that there is no inconsistency between the official statement released by the Prosecutor’s Office and comment made by the Deputy Minister of Internal Affairs- Shalva Khutsishvili. In both cases it was emphasized that full video file depicting events that developed on Nutusbidze Slope, on October 25, does not exist and that investigation was only provided with video footage partially depicting the events.
Shalva Khutsishvili clarified that Ministry of Internal Affairs handed over all video records available to the prosecutor’s office. As it was stated by Shalva Khutsishvili, video record depicted the events after Pavle P. became indisposed, however the moment of his detention has not been recorded. It is notable that Prosecutor’s office released the statement with exactly the same content.
Within the frames of investigation, Ministry of Internal Affairs closely co-operates with the Prosecutor’s Office. Ministry of Internal Affairs is interested in establishing objective truth on the case.