• შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სამთო მომზადების ზამთრის საბაზისო კურსი გაიარეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 17 თანამშრომელს, სამთო მომზადების ზამთრის საბაზისო კურსის წარმატებით გავლისთვის, შესაბამისი სერტიფიკატები გადაეცა. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე მერაბ მალანია, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი გიორგი ყაყიჩაშვილი და თავდაცვის სამინისტროს გენერალური შტაბის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
სამთო მომზადების ზამთრის საბაზისო კურსი გუდაურში ჩატარდა. სწავლებას საჩხერის სამთო მომზადების სკოლისა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამთო ინსტრუქტორები უძღვებოდნენ.
ტრენინგის მონაწილეებმა ტექნიკური სრიალი, დაბრკოლებების ზოლის გადალახვა, დაშავებულის ევაკუაცია, თოვლში ღამის თევა და მთაში ტაქტიკური გადაადგილების ხერხები შეისწავლეს.
სასწავლო კურსის მიზანი იყო სამთო კურორტებზე უსაფრთხოების გაძლიერების კუთხით და „Ski patrol”-ის მიმართულებით განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლების კვალიფიკაციის დონის ამაღლება.

• Employees of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs ha...
Employees of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs has received mountain winter basic training course
17 employees of the Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs have been awarded with the certificates for successful completion of Mountain Winter Training Basic Course. The event was attended by Mr. Merab Malania, the Deputy Minister of Internal Affairs, Mr. Giorgi Kakichashvili, the Director of Special Tasks Department of the Ministry of Internal Affairs and the representatives of the General Staff of the Ministry of Defense.
Mountain Winter Training Basic Course was held in Gudauri. The training was conducted by the mountain instructors of Sachkhere Mountain Training School and the Special Tasks Department.
The participants of training acquired skills in technical skiing, overcoming obstacles, evacuation of the injured, staying in snow during night and the tactical movements in the mountains.