• შინაგან საქმეთა სამინისტროს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში ს...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში სპეციალური აღჭურვილობა გადაეცა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - „ევროკავშირის მოქმედება ნარკოტიკებისა და ორგანიზებულ დანაშაულის წინააღმდეგ (EU -ACT)“ - ფარგლებში, სპეციალური აღჭურვილობა გადაეცა.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, კახაბერ საბანაძე და საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის პროექტების განყოფილების უფროსის მოადგილე, კატალინ გერმანი ესწრებოდნენ.
აღჭურვილობა გააუმჯობესებს ორგანიზებული დანაშაულისა და ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით სამინისტროს შესაძლებლობებს, რაც ხელს შეუწყობს უწყების წარმატებულ საქმიანობას.
ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტი - „ევროკავშირის მოქმედება ნარკოტიკებისა და ორგანიზებულ დანაშაულის წინააღმდეგ (EU -ACT)“ საქართველოში 2017 წლიდან ხორციელდება და მისი მიზანია ქვეყნების შესაძლებლობების გაძლიერება, რათა მათ ეფექტიანად ებრძოლონ ნარკოტიკებთან დაკავშირებულ ტრანსნაციონალურ ორგანიზებულ დანაშაულს.
ევროკავშირი მრავალი წელია თანამშრომლობს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან და ახორციელებს პროგრამებსა და პროექტებს ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორიცაა: ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა, ოჯახში ძალადობა, საზღვრის ინტეგრირებული მართვა და სხვა.

• Special equipment was handed over to the Ministry of Internal Affairs of Georgia...
Special equipment was handed over to the Ministry of Internal Affairs of Georgia in the framework of the EU-funded project
Special equipment was handed over to the Ministry of Internal Affairs of Georgia in the framework of the EU-funded project “EU Action Against Drugs and Organized Crime.” First Deputy Minister of Internal Affairs, Kakhaber Sabanadze and Deputy Head of Cooperation Section of EU Delegation to Georgia, Catalin Gherman attended the ceremony.
The equipment will enhance the capabilities of the Ministry to fight against organized crime and drug trafficking that will contribute to further success of the agency.
The EU-funded project "EU Action Against Drugs and Organized Crime (EU -ACT)" has being implemented in Georgia since 2017 with the aim to strengthen the capacity of the countries to effectively fight transnational drug-related organized crime.
The European Union has been cooperating with the Ministry of Internal Affairs of Georgia for many years and has been implementing programs and projects in such important directions as fight against organized crime, domestic violence, integrated border management etc.