• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია ოფიციალური სამუშაო ვიზიტით პოლონეთის რესპუ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, ნიკოლოზ შარაძე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, ვაჟა სირაძე პოლონეთში, ქალაქ ვარშავაში, Frontex-ის მიერ ორგანიზებულ, საზღვრის პოლიციის 25-ე საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრნენ.
ღონისძიების ძირითად თემას წარმოადგენდა საზღვარზე შექმნილ საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირებისთვის მომზადება.
საერთაშორისო კონფერენციას მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის სასაზღვრო და სანაპირო პოლიციის ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის და საპატრულო პოლიციის ხელმძღვანელმა პირებმა მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის გენერალური ინსპექტორატის ხელმძღვანელთან, ვასილოი როსიანთან ორმხრივი შეხვედრა გამართეს და ორი ქვეყნის სასაზღვრო უწყებებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ისაუბრეს.
ქართული დელეგაციის წევრები ასევე შეხვდნენ FRONTEX-ის ოპერაციული რეაგირების დეპარტამენტის ხელმძღვანელს, ანა კრისტინე იორგეს. მხარეებმა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და FRONTEX-ის თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები და სამომავლო გეგმები განიხილეს.

• MIA Delegation payed an official visit to the Republic of Poland
The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze and the Head of Patrol Police Department, Colonel Vaja Siradze attended Frontex 25th International Border Police Conference in Warsaw. The main theme of the Conference was the preparedness and contingency planning for emergencies at the borders.
The Heads of the Land Border and Coast Guard Police Agencies of the various countries of the world attended the International Conference.
During the visit, the Heads of Georgian Border Police and Patrol Police Departments held the bilateral meeting with the Head of General Inspectorate of Border Police of the Republic of Moldova, Colonel Vasiloi Rosian. At the meeting, enhancement cooperation between the Border Agencies of two countries have been discussed.
The members of the Georgian Delegation also met the Head of Operational Response Department of Frontex, Ana Christina Jorge. The parties discussed the plans of the cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and Frontex.