• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფებში ინტენსიური სადეზინფექციო სამუშაოები გრძე...
საქართველოს მთავრობის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, მთელი საქართველოს მასშტაბით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურულ დანაყოფებში სადეზინფექციო სამუშაოები გრძელდება. ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლებისგან დაკომპლექტდა სამუშაო ჯგუფები. ჯგუფის წევრებს გავლილი აქვთ უსაფრთხოების შესაბამისი ტრენინგები. ისინი სპეციალური სადეზინფექციო-სადისპერსიო აღჭურვილობითა და შესაბამისი ეკიპირებით, საქართველოს მასშტაბით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში სადეზინფექციო სამუშაოებს ჩაატარებენ.
რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, სადეზინფექციო სამუშაოები უკვე ჩატარდა და შესაბამისი ხსნარებით დამუშავდა საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი "112"-ის რუსთავის ფილიალის შიდა და გარე პერიმეტრი, ოპერატორთა ცენტრალური დარბაზი, შეხვედრების და ადმინისტრაციის სამუშაო ოთახები. ასევე, სპეციალური ხსნარებით დამუშავდა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სხვადასხვა სამმართველოს სამუშაო სივრცეები, შიდა ტერიტორიაზე არსებული შენობა-ნაგებობების შიდა და გარე პერიმეტრები.
დეზინფექცია ჩატარდა მცხეთა-მთიანეთის და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტების შენობების სრულ პერიმეტრზე, მათ შორის დროებითი მოთავსების უზრუნველყოფის დეპარტამენტის დროებითი მოთავსების იზოლატორებში.
საქართველოს მთავრობის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, სადეზინფექციო სამუშაოები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის სტრუქტურულ ერთეულებში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, რეგულარულად ჩატარდება.

• Intensive disinfection works continue at the structural units of the Ministry of...
According to the decision of the Inter-Agency Coordination Council of the Georgian government, disinfection works are being carried out in all structural units of the Ministry of Internal Affairs throughout the country. In order to prevent the spreading of the new coronavirus disease and to offer effective risk management, special working groups have been formed comprised of the staff of Forensic-Criminalistics Department, who have undergone respective training courses on safety measures. Work groups will carry out disinfection works in different units of the Ministry of Internal Affairs located across the country with special disinfection-dispersing equipment and in appropriate uniforms.
For effective risk management, disinfection activities have already been carried in Public Safety Management Center 112 Rustavi branch where exterior and internal spaces have been treated with special solutions, including central hall, meeting rooms and space for the service administration. Work spaces and internal areas of Special Tasks Department units have also been treated with disinfection solutions.
Entire perimeters of Mtskheta-Mtianeti and Kvemo Kartli Police Departments have been disinfected including temporary detention cells.