• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების ხელმძღვანელი პირები აშშ-ში გამართულ საერ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების ხელმძღვანელი პირები აშშ-ში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრნენ
„პოლიციის ხელმძღვანელთა საერთაშორისო ასოციაციის“ (IACP) ორგანიზებითა და აშშ-ის საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის ბიუროს (INL) ხელშეწყობით, ამერიკის შეერთებული შტატების ქალაქ დალასში, საერთაშორისო კონფერენცია და გამოფენა გაიმართა, რომელსაც საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაცია დაესწრო.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროდან ამერიკის შეერთებულ შტატებში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციას ესწრებოდნენ: შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ვაჟა სირაძე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - სულხან თამაზაშვილი, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - გრიგოლ ბესელია, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე - ლაშა გოგნიაშვილი, საპატრულო პოლიციის ერთიანი მომსახურების ცენტრის უფროსი- მარიამ ჭიკაიძე და შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის პრორექტორი, ირინა აბრამიშვილი.
ვიზიტის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ისეთ თემატურ ტრენინგებსა და სამუშაო ჯგუფის შეხვედრებში, როგორიცაა: მაღალი ხილვადობის მოვლენების შემთხვევების შესწავლა; საზოგადოებისა და პოლიციის ჩართულობა; კრიტიკული ინციდენტების მართვა და კრიტიკულ ინციდენტებზე რეაგირება; ინოვაციები პოლიციაში; ოფიცრის უსაფრთხოება და კეთილდღეობა; ორგანიზაციული კულტურა და ლიდერის უნარების განვითარება; საზოგადოებრივი ჯანმრთელობისა და საზოგადოებრივი უსაფრთხოების კვეთა; ძალადობრივი დანაშაული და ა.შ.
დელეგაციის წევრები ასევე დაესწრნენ გამოფენას, სადაც მოინახულეს უახლესი ინოვაციები სამართალდაცვით სფეროში, მათ შორის - პრაქტიკული ექსპონატები, უწყვეტი საგანმანათლებლო სივრცეები, უახლესი ტექნოლოგიური ტენდენციები, ტაქტიკური აღჭურვილობა, სატრანსპორტო საშუალებები, სადაზვერვო ტექნოლოგიები და სხვ.
„პოლიციის ხელმძღვანელთა საერთაშორისო ასოციაციის“ ყოველწლიური კონფერენცია და გამოფენა წარმოადგენს წლის ყველაზე დიდ და მასშტაბურ ღონისძიებას სამართალდაცვით სფეროში, რომლის ფარგლებშიც 16000-ზე მეტი სამართალდამცველი ხვდება ერთმანეთს, უზიარებს გამოცდილებას, ეცნობა ახალ ტექნიკებსა და ტენდენციებს, იუმჯობესებს საკუთარ ცოდნასა და კომპეტენციას.

• Heads of units of the Ministry of Internal Affairs attended the international co...
Heads of units of the Ministry of Internal Affairs attended the international conference held in the United States of America
With the support of the Bureau of Anti-Narcotics and Law Enforcement Cooperation (INL) of the US Embassy and organized by the "International Association of Chiefs of Police" (IACP) , an international conference and exhibition was held in the city of Dallas of the United States of America, which was attended by a high-level delegation of the Ministry of Internal Affairs.
From the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the aforementioned conference held in the United States of America was attended by following persons: Director of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs – Mr. Vazha Siradze, Head of the Unified Service Center of the Patrol Police – Mrs. Mariam Chikaidze, Director of the Police Department of the Autonomous Republic of Adjara – Mr. Grigol Beselia, Vice-Rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs –Mrs. Irina Abramishvili, Deputy Director of Central Criminal Police Department –Mr. Lasha Gogniashvili and Director of Tbilisi Police Department – Mr. Sulkhan Tamazashvili.
Within the framework of the visit, the delegates of the Ministry of Internal Affairs took part in the thematic trainings and working group meetings such as: study of cases of high visibility events; community and police involvement; critical incident management and critical incident response; innovations in policing; officer safety and welfare; organizational culture and development of leadership skills; the intersection of public health and public safety; Violent crime, etc.
Members of the delegation also attended the exhibition, where they visited the latest innovations in the field of law enforcement, including practical exhibits, continuous educational spaces, the latest technological trends, tactical equipment, vehicles, intelligence technologies and others.
The annual conference and exhibition of the "International Association of Chiefs of Police" is the largest and most extensive event of the year in the field of law enforcement, within the framework of which more than 16,000 law enforcement officers meet each other, share experiences, learn about new techniques and trends, improve their knowledge and competence, etc.