• შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები ბაკურიანში მსოფლიო ჩემპიონატის უსაფრთხოდ ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები ბაკურიანში მსოფლიო ჩემპიონატის უსაფრთხოდ ჩატარებას უზრუნველყოფენ
ფრისტაილის, სნოუბორდისა და ფრისკის მსოფლიო ჩემპიონატის - „ბაკურიანი 2023“-ის ფარგლებში, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტი, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური, რამდენიმედღიანი ღონისძიების მსვლელობისას, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვასა და უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს.
„ბაკურიანი 2023“ -ში 42 ქვეყნის 700 - მდე სპორტსმენი მონაწილეობს.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ეკიპაჟები უზრუნველყოფენ დაწესებული სატრანსპორტო რეგულაციების აღსრულებას, ჩემპიონატში მონაწილე პირების და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ავტომობილების შეუფერხებელი გადაადგილების მიზნით.
საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები, დაბა ბაკურიანში მოსახლეობისა და ტურისტების უსაფრთხოების მიზნით, მართლწესრიგის და საგზაო მოძრაობის წესების დაცვას უზრუნველყოფენ.
მოთხილამურე პატრულები კი სასრიალო ტრასებზე დამსვენებელთა უსაფრთხოებას დაიცავენ. მოთხილამურე პატრულები აღჭურვილი არიან ყველა საჭირო ტექნიკით, რათა საჭიროების შემთხვევაში, დამსვენებლებს შესაბამისი დახმარება გაუწიონ.
კრიმინალური პოლიცია დაბა ბაკურიანში 24 საათის განმავლობაში ახორციელებს დანაშაულის პრევენციის და საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის ღონისძიებებს.
დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი ჩემპიონატის ღონისძიებების ტერიტორიებზე მყოფი მონაწილეებისა და გულშემატკივრების უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს. სხვადასხვა ლოკაციაზე მოწყობილია დაცვის პოლიციის 4 საგუშაგო, სადაც დაცვის პოლიციის თანამშრომლები 24 საათის განმავლობაში მუშაობენ.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველები დაბა ბაკურიანში მობილიზებული არიან შესაბამისი ტექნიკითა და აღჭურვილობით, რათა საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყონ სახანძრო-სამაშველო ღონისძიებები. მაშველები ორ ლოკაციაზე არიან გადანაწილებულნი.

• Units of the Ministry of Internal Affairs will ensure the safety measures during...
Units of the Ministry of Internal Affairs will ensure the safety measures during the World Cup in Bakuriani
Within the framework of the Freestyle ski, Snowboard and Freeski World Championship - "Bakuriani 2023", Samtskhe-Javakheti Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, the Patrol Police Department, the Security Police Department and the Emergency Situations Management Service will ensure the public safety, order and security during the event.
Up to 700 sportsmen from 42 countries are participating in “Bakuriani 2023”.
The crews of the Patrol Police Department will ensure the enforcement of the established traffic regulations for the smooth movement of the participants of the championship and the emergency medical vehicles.
The crews of the patrol police ensure the observance of law and order and traffic rules for the safety of the population and tourists in Bakuriani.
Ski patrols will protect the safety of vacationers on the ski tracks who are equipped with all the necessary equipment to provide appropriate assistance for the vacationers in case of necessity.
Criminal police in Bakuriani is carrying out crime prevention and public order protection measures in round-the-clock regime.
The Security Police Department ensures the safety of the participants and fans in the areas of the championship events. 4 security police checkpoints have been set up at different locations, where security police officers work in round-the-clock regime.
Firemen and rescuers of the emergency management service are mobilized in Bakuriani with appropriate gear and equipment to provide fire-rescue measures if necessary. The rescuers are distributed in two different locations.