• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აშშ-ს ჯორჯიის შტატის დელეგაცია ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აშშ-ს ჯორჯიის შტატის მაღალი დონის დელეგაცია ეწვია. დელეგაციის შემადგენლობაში ჯორჯიის შტატის გამოძიების ბიუროს და პოლიციის დანაყოფების ხელმძღვანელი პირები და აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს თბილისის ოფისის წარმომადგენლები არიან.
დელეგაციის წევრები შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძეს, ადმინისტრაციის უფროს ლელა ჩიქოვანს და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორ შალვა კვინიხიძეს შეხვდნენ. ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია შეხვედრები შინაგან საქმეთა მინისტრ ვახტანგ გომელაურთან და სხვადასხვა დეპარტამენტის დირექტორებთან. სტუმრები გაეცნობიან სამინისტროს მუშაობის სპეციფიკას და დაათვალიერებენ პოლიციის დანაყოფებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აშშ-ს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროსთან მრავალწლიანი ნაყოფიერი თანამშრომლობა აკავშირებს, რომლის ფარგლებშიც მნიშვნელოვანი პროექტები და სხვადასხვა მიმართულების ტრენინგები ხორციელდება. სწავლებების დიდი ნაწილი ჯორჯიის შტატის ინსტრუქტორთა ხელშეწყობით ტარდება.

• US State of Georgia High official Delegation visited Ministry of Internal Affair...
US State of Georgia High official Delegation visited Ministry of Internal Affairs of Georgia. The members of the delegation are the Chiefs of Police, Bureau of Investigation of the State of Georgia and representatives of the Bureau of International Narcotics and law enforcement (INL).
Delegation members held meetings with Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze, Head of MIA Administration Lela Chikovani and Head of International Relations Department Shalva Kvinikhidze. In the framework of the visit members of delegation will meet with the Minister, heads of different departments, will get acquainted with work specifics of the Ministry and visit different police units.
The ministry has been productively cooperating with INL office for several years, within the frames of which important projects and trainings had been conducted. Most of the trainings were held with the support of State of Georgia instructors.