• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის კურსდამთავრებულებს სერტიფიკატები გადაეცათ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში პოლიციელთა საბაზისო მომზადების მე-2 და მე-3 ჯგუფის კურსდამთავრებულთა სერტიფიკატებით დაჯილდოების საზეიმო ცერემონია გაიმართა.
ცერემონია ოფიციალურად გახსნა შსს აკადემიის რექტორმა, ლელა ჩიქოვანმა, რომელმაც კურსდამთავრებულებს პროფესიული საქმიანობის დაწყება მიულოცა. მან ხაზი გაუსვა პოლიციელის პროფესიის მნიშვნელობას და წარმატებული კარიერული გზა უსურვა.
40 კურსდამთავრებულისათვის სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიას ესწრებოდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანური რესურსების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი, ეკა ზაალიშვილი, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეები – კახა ბუხრაძე და უშანგი ლომიძე, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, კახა მურადაშვილი, აკადემიის ინსტრუქტორები, კურსდამთავრებულთა ოჯახის წევრები და ახლობლები.
ღონისძიების ფარგლებში, კურსდამთავრებულებმა წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას და საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისთვის დაღუპულ პოლიციელთა ხსოვნას და მემორიალი გვირგვინით შეამკეს.
პოლიციელთა საბაზისო მომზადების სასწავლო პროგრამა თეორიული ცოდნის პრაქტიკული უნარებით გაღრმავებაზეა ორიენტირებული, რომლის მიზანია საპოლიციო დანაყოფებისათვის ახალი კადრების მომზადება, მათთვის საბაზისო ცოდნის მიღება და პოლიციელთათვის პროფესიული საქმიანობის ეფექტურად წარმართვისთვის აუცილებელი უნარ-ჩვევების გამომუშავება.

• Graduates of the Academy of the Ministry of Internal Affairs were awarded with c...
A solemn ceremony of awarding certificates with graduates of the 2nd and 3rd groups of basic police training was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs.
The ceremony was officially opened by the Rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs- Lela Chikovani, who congratulated the graduates on the start of their professional careers. She emphasized the importance of the police profession and wished them a successful career.
The award ceremony of 40 graduates was attended by the Director of the Human Resources Management Department of the Ministry of Internal Affairs- Eka Zaalishvili, Deputy Directors of the Patrol Police Department – ​​Kakha Bukhradze and Ushangi Lomidze, Deputy Director of Tbilisi Police Department- Kakha Muradashvili, Academy instructors, family members and relatives of the graduates.
As part of the event, the graduates observed a minute of silence to honor the memory of the police officers who died in the line of duty and for the territorial integrity of Georgia, and laid a wreath at the memorial.
The basic police training program is focused on deepening theoretical knowledge with practical skills, focusing on preparing new personnel for police units, providing them with basic knowledge, and developing skills necessary for police officers to effectively conduct their professional activities.