• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ინსტრუქტორმა ვეტერან ძიუდოისტთა ევროპის ჩე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ინსტრუქტორმა ვეტერან ძიუდოისტთა ევროპის ჩემპიონატზე პირველი ადგილი დაიკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ტაქტიკური სამსახურის ინსტრუქტორმა, დევიკო გობეჯიშვილმა ბოსნია-ჰერცეგოვინაში გამართულ ვეტერან ძიუდოისტთა ევროპის ჩემპიონატზე ოქროს მედალი მოიპოვა.
ბოსნია-ჰერცეგოვინის ქალაქ სარაევოში მიმდინარე ჩემპიონატზე დევიკო გობეჯიშვილმა 100 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში იასპარეზა. მან ფინალური ორთაბრძოლა ქართველ ვეტერან ძიუდოისტთან, გიორგი მოდებაძესთან გამარჯვებით დაასრულა და 100 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში პირველი ადგილი დაიკავა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის ინსტრუქტორი, დევიკო გობეჯიშვილი ქალაქ სარაევოში მიმდინარე ევროპის ჩემპიონატზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერით იმყოფებოდა.

• The instructor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs won the first ...
The instructor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs won the first place at the European Championship of Veteran Judoists
The instructor of the tactical service of the Academy of the Ministry of Internal Affairs - Deviko Gobejishvili, won a gold medal at the European Championship of Veteran Judoists held in Bosnia-Herzegovina.
Deviko Gobejishvili competed in 100 kg weight category at the current championship in Sarajevo, Bosnia-Herzegovina. He finished the final match with a victory against the veteran Georgian Judoist, Giorgi Modebadze, and took the first place in the 100 kg weight category.
The instructor of the Academy of the Ministry of Internal Affairs - Deviko Gobejishvili, participated at the ongoing European Championship in Sarajevo with the support of the Ministry of Internal Affairs.