• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში პარლამენტის განათლებისა და მეცნიერების კო...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში პარლამენტის განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის გასვლითი სხდომა გაიმართა
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიამ საქართველოს საკანონმდებლო ორგანოს განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის თავმჯდომარეს, გივი მიქანაძესა და კომიტეტის სხვა წევრებს უმასპინძლა.
პარლამენტარებმა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში კომიტეტის გასვლითი სხდომა ჩაატარეს. შეხვედრის ფარგლებში კომიტეტის წევრებმა, „ზოგადი განათლების შესახებ" საქართველოს კანონში დაგეგმილ ცვლილებებთან ერთად სხვა მიმდინარე საკითხებიც განიხილეს.
ასევე, პარლამენტის განათლებისა და მეცნიერების კომიტეტის წევრებმა, აკადემიის ხელმძღვანელისგან, ზურაბ ზუბადალაშვილისგან, სასწავლო დაწესებულების მიერ გაწეული საქმიანობის, მიმდინარე და დაგეგმილი აქტივობების შესახებ დეტალური ანგარიში მოისმინეს.
შეხვედრის დასასრულს მხარეები შეთანხმდნენ, რომ მსგავსი ღონისძიებები მომავალშიც მოეწყობა, რაც მიმდინარე რეფორმების შესახებ ახალგაზრდებში ცნობიერების ამაღლებას შეუწყობს ხელს.

• The session of Education and Science Committee of the Georgian Parliament was he...
The session of Education and Science Committee of the Georgian Parliament was held at the Academy of the Ministry of Internal Affairs
The Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia hosted the Chairman of the Committee on Education and Science of the Legislative Body of Georgia - Givi Mikanadze and other members of the committee.
Members of Georgian Parliament held a meeting of the committee at the Academy of the Ministry of Internal Affairs. Within the framework of the meeting, the members of the committee discussed other current issues along with the planned amendments in the Law of Georgia "On General Education".
Herewith, the members of Education and Science Committee of the Parliament received detailed information from the head of the academy - Zurab Zubadalashvili, on the activities of the educational institution, current and planned activities.
At the end of the meeting, the parties agreed that similar events will be organized in the future as well, which will help raise awareness among young people regarding the ongoing reforms.