• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია ევროპის პოლიციის კოლეჯთა ასოციაციის ყოველწლ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია ევროპის პოლიციის კოლეჯთა ასოციაციის ყოველწლიურ კონფერენციას და მმართველი საბჭოს შეხვედრას მასპინძლობს
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე გელა გელაძესთან ერთად, ევროპის პოლიციის კოლეჯთა ასოციაციის ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია გახსნა.
ღონისძიებას, რომელშიც ევროპის 26 ქვეყნის წამყვანი საპოლიციო საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლები მონაწილეობენ, მიმდინარე წელს, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია მასპინძლობს.
საერთაშორისო კონფერენციის - "ხელოვნური ინტელექტი საპოლიციო განათლებაში“ მსვლელობისას, გერმანიის, იტალიის, უკრაინის, ისრაელის, უნგრეთის, შვეიცარიისა და ჩეხეთის რესპუბლიკის პოლიციის საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლებმა მონაწილეებს საპოლიციო სწავლებაში გამოყენებული ინოვაციური მიდგომების შესახებ გამოცდილება გაუზიარეს.
ღონისძიებების ფარგლებში დაგეგმილია ევროპის პოლიციის კოლეჯთა ასოციაციის მმართველი საბჭოს წევრთა შეხვედრა, რა დროსაც ასოციაციის ახალი პრეზიდენტისა და ვიცე-პრეზიდენტის არჩევნები ჩატარდება. საპოლიციო განათლების სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით კი, კონფერენციის მონაწილეები სამომავლო აქტივობებს განიხილავენ.
ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში 3 დღეს გასტანს და 11 სექტემბერს დასრულდება.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემია AEPC-ის წევრი 17 წლის წინ გახდა, 2017 წლის 5 მაისს არჩეული იქნა ასოციაციის აღმასრულებელი კომიტეტის მუდმივმოქმედ წევრად, ხოლო 2023 წლიდან დღემდე ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტის პოსტს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორი, ვახტანგ გაბრიჭიძე იკავებს.

• Academy of the Ministry of Internal Affairs hosts the annual conference and boar...
Academy of the Ministry of Internal Affairs hosts the annual conference and board meeting of the Association of European Police Colleges
The Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia - Aleksandre Darakhvelidze, along with the Deputy Minister of Education, Science and Youth - Gela Geladze, opened the annual international conference of the Association of European Police Colleges.
This year, the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia is hosting the event, in which representatives of the leading police educational institutions of 26 European states are taking part.
During the international conference - "Artificial intelligence in police education", representatives of police educational institutions of Germany, Italy, Ukraine, Israel, Hungary, Switzerland and the Czech Republic shared their experience of innovative approaches applied in police training.
Within the framework of the event, a meeting of the members of the governing board of the Association of European Police Colleges is scheduled, during which the elections of the new president and vice president of the association will be held. In order to enhance cooperation in the field of police education, participants of the conference will discuss future activities.
The annual international conference at the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia will last 3 days and end on September 11.
The Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia became a member of AEPC 17 years ago, on May 5, 2017, it was elected as a permanent member of the executive committee of the association, and from 2023 up to date, the position of the vice-president of the association is held by the rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia - Vakhtang Gabrichidze.