• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ოჯახ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ოჯახში ძალადობის და მუქარის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად 1991 წელს დაბადებული მ.კ. ოჯახში ძალადობის და ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი მუქარის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული გალის რაიონში სისტემატურად ძალადობდა მეუღლეზე - 1989 წელს დაბადებულ ა.კ.-ზე.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად ბრალდებული ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილითა და 11 პრიმა 151-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ოჯახში ძალადობასა და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარას გულისხმობს.

• Employees of the Abkhazia Police Department of the Ministry of Internal Affairs ...
Employees of the Abkhazia Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested one person for domestic violence and threats
The employees of Abkhazia Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained M.K., (DoB 1991) for domestic violence and threats against a family member.
The investigation established that the accused person systematically abused his wife - A.K. (DoB 1989) in the Gali region.
As a result of the actions carried out by law enforcement officers, the accused person was arrested in Zugdidi Municipality.
The investigation is being conducted under Article 126 (1) I part and Article 11 (1) article 151 of the Criminal Code of Georgia, which involves domestic violence and threats against a family member.