• შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულისთვის ერთი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციამ თბილისში ნარკოდანაშაულისთვის ერთი პირი დააკავა - ამოღებულია ნახევარ კილომდე ნარკოტიკი „ალფა პვპ“
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აფხაზეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ს.მ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკები: ნახევარ კილომდე "ალფა პვპ," ასევე, „ბუპრენორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალება ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს. ბრალდებული ნარკოტიკულ საშუალება “ალფა პვპ”-ს, შენიღბვის მიზნით, ქალის კოსმეტიკური საშუალებების კოლოფებში ინახავდა.

• Abkhazeti police of the Ministry of Internal Affairs detained one person in Tbil...
Abkhazeti police of the Ministry of Internal Affairs detained one person in Tbilisi for drug-related crime – half kilogram of “Alpha PVP” drug seized
The officers of Abkhazeti Pollice Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained S.M. (DoB 1981) on the basis of the relevant court decision in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As a result of the personal search and search activities held in detainee’s house, law enforcers seized drugs in especially large quantities: up to half kilogram of “Alpha PVP” and “Buprenorphine “containing drugs as evidence, which were kept in women’s purse for cosmetics for disguise.