• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ზურაბ აბაშიძის მიმართ დისკრიმინაციის მოტივით განხორც...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ზურაბ აბაშიძის მიმართ დისკრიმინაციის მოტივით განხორციელებული ძალადობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ზურაბ აბაშიძის მიმართ დისკრიმინაციის ნიშნით ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე 1998 წელს დაბადებული გ.ქ. გამოავლინეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გ.ქ.-მ მიმდინარე წლის 22 ივნისს თბილისში, 26 მაისის მოედნის მიმდებარე ტერიტორიაზე, 1995 წელს დაბადებულ ზურაბ აბაშიძეს, დისკრიმინაციის ნიშნით, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გ.ქ.-ს ბრალი 126-ე მუხლით უკვე წარედგინა.
გამოძიება დისკრიმინაციის ნიშნით ძალადობის ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs solved the fact of violence committed by discrimina...
Ministry of Internal Affairs solved the fact of violence committed by discriminative motives against Zurab Abashidze
The officers of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities on the fact of violence committed by discriminative motives against Zurab Abashidze detained G.K. (DoBL 1998).
The investigation established that on June 22 of the current year G.K. in the vicinity of the May 26th Square, Tbilisi, on discriminative grounds verbally and physically insulted Zurab Abashidze (DoB: 1995) and managed to escape from the scene.
G.K. is already charged under the Article 126.
The investigation is in progress on the fact of violence on discriminatory grounds (Article 126 of the Criminal Code of Georgia).