• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ზუგდიდში ნარკოდანაშაულისთვის ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული დ.შ. ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ზუგდიდში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი, ავტომანქანის და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნარკოტიკული საშუალებები - “მეტადონი” და “ლირიკა” ამოიღეს.
ასევე, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია დაკავებულის პირადი ავტომანქანა, 6785 აშშ დოლარი და 500 ევრო.
ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• One person detained in Zugdidi for drug-related crime
The officers of the Main Division for Combating Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities detained D.Sh. (DoB 1982) in Zugdidi on the basis of the court decision for illegal purchase and keeping of drugs.
During the personal search and search activities held in detainee’s vehicle and apartment, law enforcers seized “methadone” and “Lirika” drugs.
Law enforcers have also seized vehicle of the detainee as evidence as well as 6785 USD and 500 EU.
Investigation on the fact of illegal purchase and keeping of drugs is in progress under the article 260 envisaged by the Criminal Code of Georgia.