შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ზუგდიდში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნეს, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1998 წელს დაბადებული რ.პ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ზუგდიდში, ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, შურისძიების მოტივით, ნაცნობს - 1983 წელს დაბადებულ მამაკაცს ცივი იარაღით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა, რის შემდეგაც, დანაშაულის კვალის დაფარვის მიზნით, ბინაში, სადაც შემთხვევა მოხდა ხანძარი გააჩინა და მიიმალა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ შეტყობინება მიიღო ზუგდიდის ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში ხანძრის შესახებ. შემთხვევის ადგილზე მისულ სამართალდამცველებს უკვე გარდაცვლილი დახვდათ 1983 წელს დაბადებული ვ.ვ., რომელსაც, პირველადი დათვალიერებით, სხეულზე სხვადასხვა დაზიანება აღენიშნებოდა.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ზუგდიდში დააკავა. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია ნივთმტკიცების სახით.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate investigative and operative activities solved the case of premeditated murder. For the mentioned crime R.P. (DoB 1998) has been detained.
Investigation established that in Zugdidi, after the conflict based on vengeance, detainee inflicted lethal injuries to a man born in 1983 with a cold steel. After the incident, in order to conceal the traces of crime, detainee set fire to the crime place and fled.
The Ministry of Internal Affairs received report on fire in one of the residential buildings located in Zugdidi. Law enforcers who arrived at the site found V.V. (DoB 1983) who was already dead. According to preliminary inspection, no other injuries were found on the body.
As a result of immediate investigative and operative activities, the offender was taken under arrest several hours later after the crime. The weapon of crime- knife was seized as evidence.