• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით კიდევ ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ რიყის მიმდებარედ მომხდარ ჯგუფური ყაჩაღობის ფაქტზე კიდევ ერთი პირი - 1989 წელს დაბადებული ე.ჯ. დააკავეს.
ამავე საქმესთან დაკავშირებით, ასევე, ბრალდებულის სახით დაკავებულია 1983 წელს დაბადებული ე.გ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ე.გ.-მ თანამზრახველ ე.ჯ.-სთან ერთად დაგეგმა მისი ნაცნობის - 1994 წელს დაბადებული ქალის ყაჩაღობა.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებულები მომხდარიდან მალევე, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
სამართალდამცველებმა ნივთმტკიცების სახით ყაჩაღობის გზით, მართლსაწინააღმდეგოდ დაუფლებული ოქროს სამკაულები ამოიღეს.

• Ministry of Internal Affairs detained another person for armed robbery in Zugdid...
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs detained another person- E.J. (DoB 1989) for armed robbery committed in group, that took place in Rike village, Zugdidi municipality.
In connection with the mentioned criminal case, another person –E.G. (DoB 1983) has already been taken under arrest.
Investigation established that E.G. plotted the armed robbery of his acquaintance female, born in 1994 along with accomplice-E.J.
Police as a result of immediate operative –investigative activities detained the accused persons in Zugdidi municipality, shortly after the crime took place.