• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ვარკეთილში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1956 წელს დაბადებული რ.გ. თბილისში დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 2 ივლისს ვარკეთილში, საკუთარი საცხოვრებელი სახლის ფანჯრიდან, თავის სახელზე გაფორმებული, ნაგანის სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღიდან ქუჩის მხარეს უმისამართოდ გაისროლა. გასროლის შედეგად, მოპირდაპირე კორპუსში, გულმკერდის არეში დაზიანება მიიღო 1953 წელს დაბადებულმა შ.მ.-მ, რომელიც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ნაგანის სისტემის რევოლვერი, 14 ვაზნა და ამავე იარაღიდან გასროლილი ტყვიის მასრა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

• Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder in Varketili
The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department along with the officers of Isani-Samgori Division of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly conducted operative and investigative activities, on the fact of premeditated murder detained R.G. (DoB: 1956) in Tbilisi. The crime committed envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that on July 2 of the current year, the accused fired in the air from Nagan system firearm (registered in his name) from the window of his flat in Varketili. Consequently, Sh. M. (DoB: 1953), the resident of the opposite building was wounded in chest area and died on the scene.
During the search of the detainee`s flat the law enforcers seized the weapon of the crime - Nagan system revolver, 14 cartridges and bullets from the same weapon as material evidences.