შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ბ.ღ.-ს განზრახ მკვლელობის მცდელობისთვის ბრალი დაუსწრებლად წარუდგინეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბ.ღ.-მ მიმდინარე წლის 29 მაისს, თბილისში, უზნაძის ქუჩაზე, "აფხაზეთის განათლების ცენტრის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა 1999 წელს დაბადებულ ლ.ს.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მას გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. ლ.ს.-ის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული პირის იდენტიფიცირება მალევე მოახდინეს და მიმდინარე წლის 31 მაისს ბ.ღ.-ს ბრალი დაუსწრებლად წარუდგინეს. 2 ივნისს კი, მოსამართლის განჩინებისა და პროკურორის დადგენილების საფუძველზე, ბ.ღ. ძებნილად გამოცხადდა.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

The officers of Old Tbilisi Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities have indicted previously convicted B.G. (DoB 1994) in absentia for the attempted premeditated murder.
Investigation established that on May 29 the current year, B.G. stabbed L.S. (DoB1999), with a cold steel on Uznadze Street, Tbilisi, near the Abkhazian Education Center and fled from the crime scene.
The wounded man was transferred to the hospital where he underwent urgent surgery procedure. The health condition of L.S. is critical at the moment.
As a result of operative and investigative activities, the law enforcers managed to identify the offender in a short period of time and on May 31 of the current year, B.G. was charged in absentia. On June 2, based on the judge's decision and the prosecutor's decision, B.G. was declared as wanted person.
The incident is being investigated under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates the attempted premeditated murder.