• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამო...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 6 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, შიდა ქართლში, აჭარაში, სვანეთსა და თბილისში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღეს და 6 პირი დააკავეს.
დაკავებულები არიან: 1981 წელს დაბადებული ა.ხ., 1981 წელს დაბადებული ჯ.ლ., 1989 წელს დაბადებული გ.დ., 1973 წელს დაბადებული თ. ც., 1988 წელს დაბადებული ნ.გ. და 1970 წელს დაბადებული გ.ჯ.
მათ მიერ ჩადენილი დანაშაულები 3-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა ჯ.ლ. გორის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, მისივე მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. პოლიციამ, აღნიშნული ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო „გლოკ 43“-ის მოდელის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 11 საბრძოლო ვაზნა და 2 მჭიდი. გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ა.ხ.-მ „გლოკ 43“-ის მოდელის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 11 საბრძოლო ვაზნა მართლსაწინააღმდეგოდ გაასაღა თავის ნაცნობ ჯ.ლ.-ზე, ამ უკანასკნელმა კი ცეცხლსასროლი იარაღი შემდგომი რეალიზაციის მიზნით შეიძინა.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებული გ.დ.-ის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, კუსტარულად გადაჭრილი თოფი და 12 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ასევე ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია კალაშნიკოვის კონსტრუქციის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 75 საბრძოლო ვაზნა.
მესტიის რაიონული პოლიციის თანამშრომლებმა, ბრალდებული თ.ც.-ის საცხოვრებელი სახლისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს "აკ-74"-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებული ნ.გ.-ის ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს „ჩეზეს“ ფირმის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 8 ვაზნა.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გ.ჯ.-ის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 15 ვაზნა და 1 მჭიდი ამოიღეს.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის, უკანონო გასაღებისა და ტარების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3, მე-4 და მე-5 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition - 6 people d...
As a result of operative-investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms at various times in Shida Kartli, Adjara, Svaneti and Tbilisi and detained 6 people.
The detainees are: A.Kh. (DoB 1981), J.L. (DoB1981), G.D. (DoB 1989), T. Ts. (DoB1973). N.G. (DoB 1988) And G.J. (DoB1970;
The crimes committed by the mentioned persons envisage the term of imprisonment from 3 to 9 years.
The officers of the Detectives Division of Shida Kartli Police Department stopped J.L. on the territory of Gori municipality while driving a vehicle. As a result of the search activities, the police seized Glock 43 pistol, 11 magazines and 2 cartridges as evidence. The investigation established that the accused A.Kh. had illegally sold Glock 43 pistol and 11 ammunition cartridges to his acquaintance J.L. The latter had purchased the firearm for further realization.
The officers of Adjara Police Department seized the handmade cut gun and 12 magazines as evidence during the search activities of the house of the accused G.D. in Khelvachauri Municipality. Law enforcers also found Kalashnikov weapon, 2 cartridges and 75 magazines.
Mestia Police officers, during the search of the house and storage facility of the accused T.Ts. seized "AK-74" automatic firearm as evidence.
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department, on the basis of the relevant court decision, seized CZ pistol, 1 cartridge and 8 magazines as evidence during the search activities held in the apartment of the N.G.
As a result of the personal search of G.J. and search activities held in his residential apartment, officers of Tbilisi Police Department seized Makarov pistol, 15 magazines and 1 cartridge.
The facts of illegal purchase, storage, illegal sale and carrying of firearms and ammunition are being investigated under 236, parts III, IV and V of the Criminal Code of Georgia.