• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ წყნეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ წყნეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, დაბა წყნეთში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნეს, დაკავებულია 1989 წელს დაბადებული დ.ფ. მას დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობა ედება ბრალად.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 აპრილს, დაბა წყნეთში, ოჯახური კონფლიქტის დროს, მამას - 1961 წელს დაბადებულ გ.ფ.-ს ცემისას სიცოცხლისთვის სახიფათო დაზიანებები მიაყენა, რის შემდეგაც, დანაშაულის კვალის დაფარვის მიზნით, სისხლის ლაქები გაწმინდა და სისხლიანი საოჯახო ნივთები გადამალა. მიყენებული დაზიანებების შედეგად, დაშავებული მამაკაცი საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, შემთხვევის ადგილზევე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დ.ფ. დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში, დაბა წყნეთში დააკავეს.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of premeditated murder in Tskne...
The Ministry of Internal Affairs solved the case of premeditated murder in Tskneti as a result of immediate activities - one person detained
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities solved the case of premeditated murder in Tskneti. Law enforcers detained D.P. (DoB 1989) for committing premeditated murder of a family member under aggravating circumstances.
The investigation established that the accused person inflicted life-threatening injuries to his father- G.F. (DoB1961) during a family conflict in Tskneti on April 6o of the current year, after which he cleaned the blood and transferred the blood-stained household items to cover up the crime. As a result of the injuries, the victim died at his home where the crime was committed.
The law enforcers, as a result of immediate operative-search and investigative activities, arrested D.F. in Tskhneti, few hours after the crime was committed.
Investigation on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances against a family member is in progress under Article 109-11, Part II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia.