• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ძებნილი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ძებნის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, პოლიციელზე, პოლიციელის სატრანსპორტო საშუალებაზე თავდასხმისა და სხვისი ნივთის განზრახ დაზიანებისათვის ძებნილი, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ზ.ჭ., თბილისში დააკავეს.
მის მიერ ჩადენილი დანაშაულები 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ 2019 წლის 24 ნოემბერს ზ.ჭ. სადახლო-თელეთის საავტომობილო გზაზე „ტოიოტას“ მარკის ავტომანქანით გადაადგილდებოდა. სოფელ ზემო თელეთში, ერთ-ერთ ბენზინგასამართ სადგურთან შეჩერების დროს, აღნიშნულ ავტომანქანასთან სამართალდამცველები მივიდნენ, რათა უკანონოდ შეძენილი ნარკოტიკის შესახებ მიღებული ოპერატიული ინფორმაცია გადაემოწმებინათ.
სამართალდამცველთა დანახვისთანავე ზ.ჭ.-მ ჩაკეტა მანქანის კარები, გაქცევის მიზნით მიზანმიმართულად მოახდინა პოლიციის მანქანებზე შეჯახება, დააზიანა მოქალაქეების კუთვნილი ავტომანქანები, გაქცევა მოახერხა და მიიმალა.
მომხდარიდან რამდენიმე დღეში ზ.ჭ.-ს დაუსწრებლად წარედგინა ბრალი საქართველოს სსკ-ის 353-ე პრიმა მუხლის და 187-ე მუხლის 1-ლი ნაწილებით.
ბრალის წარდგენის შემდეგ კი, ზ.ჭ.-ს სასამართლომ დაუსწრებლად შეუფარდა აღკვეთის ღონისძიება - პატიმრობა და მის მიმართ ძებნა გამოცხადდა.
ზ.ჭ-ს მიმართ გამოძიება სამსახურებრივი საქმიანობის დროს პოლიციელზე, პოლიციელის სატრანსპორტო საშუალებაზე თავდასხმისა და სხვისი ნივთის განზრახ დაზიანების ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 353-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით და 187-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Wanted person detained by the Ministry of Internal Affairs
The officers of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained several times convicted in past Z.TCh. (DoB 1985) wanted for the assault on policeman, police vehicle and damage or destruction of the property on purpose.
For the crime committed the sanction envisages from 4 to 7 years of imprisonment.
Investigation established that on November 24, 2019 Z.Tch. was driving on Sadakhlo-Teleti main road by “Toyota” vehicle. When detainee made a stop at the gas station located near Zemo Teleti village, he was approached by the police officers to check the operative information on illegally purchased drugs.
As soon as detainee noticed police approaching, he locked his vehicle and deliberately hit the police car in order to flee from the site, which resulted into damaging several vehicles owned by the civilians and thus managed to escape.
Several days after the mentioned, Z.Tch. was charged in absentia under the articles 353 1 and 187, I part of the Criminal Code of Georgia.
After pressing the charges, Z.Tch. was sentenced to imprisonment based on the court decision and announced as wanted.
Investigation against Z.Tch. is in progress on the fact of the assault on policeman in the line of duty, police vehicle and damage or destruction of the property on purpose, articles 353 1 and 187, I part of the Criminal Code of Georgia.