• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ტრეფიკინგის ბრალდებით თბილისში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული მოქმედებების შედეგად ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგი) ბრალდებით მოსამართლის განჩინების საფუძველზე 1984 წელს დაბადებული გ.ჩ. თბილისში დააკავეს.
დანაშაული 7-დან 12-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დაადგინა, რომ ბრალდებულმა გ.ჩ.-მ მატერიალური სარგებლის მიღების მიზნით შეიმუშავა ადამიანით ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) გეგმა. იგი 1976 წელს დაბადებულ ნ.ჩ.-ს სისტემატურად უწევდა შრომით ექსპლუატაციას, კერძოდ, დამცირებით, აბუჩად აგდებით და ფიზიკური ძალადობის გამოყენების მუქარით, აიძულებდა თბილისის სხვადასხვა ქუჩებში, ყოველდღიურად მოწყალება ეთხოვა. ბრალდებული ნ. ა.-ს მიერ აღნიშნული გზით შეგროვებულ თანხებს ისაკუთრებდა.
ტრეფიკინგის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 143 პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs detained 1 person in Tbilisi for human traffick...
The officers of the Main Division for the Fight against Organized Crime and Illegal Migration of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained G.Ch. (DoB1984) on the basis of the relevant court decision in Tbilisi for human trafficking.
The committed crime envisages from 7 to 12 years of imprisonment.
The investigation established that G.Ch. developed human trafficking plan for with the purpose of his own material benefits. He systematically exploited N.Ch., (DoB 1976), forcing him to beg for mercy in different streets of Tbilisi on a daily basis under humiliating, abuse and threats of physical violence. Detainee illegally appropriated funds collected by his victim.
The investigation is in progress on the fact of human trafficking, crime envisaged under Article 143 of the Criminal Code of Georgia.