• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ტრეფიკინგის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ტრეფიკინგის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი 1975 წელს დაბადებული ვ.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ადამიანებით ვაჭრობის სქემა შეიმუშავა და აღნიშნული სქემის სისრულეში მოყვანისა და შრომითი ექსპლუატაციის გაწევის მიზნით, მეუღლეს, ფსიქოლოგიური ზეწოლითა და ფიზიკური ანგარიშსწორების მუქარით, ქალაქ ბათუმში მოწყალების შეგროვებას აიძულებდა.
ასევე, გამოძიებით დადგენილია რომ დაკავებულმა, დამატებითი შემოსავლის მიღების მიზნით, შშმ პირი თბილისიდან ქუთაისში, მოტყუებით წაიყვანა, რომელსაც სხვადასხვა ქუჩასა და საავტომობილო გზებზე მოწყალების შეგროვებას აიძულებდა.
დანაშაულებრივი გზით მოპოვებულ ფულს კი, სრულად ისაკუთრებდა.
იმ შემთხვევაში, თუ დაზარალებულები ბრალდებულის მოთხოვნების დაკმაყოფილებაზე უარს იტყოდნენ, მათ ფიზიკურად უსწორდებოდა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე პრიმა მუხლის მეორე და მესამე ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ადამიანით ვაჭრობას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs arrested 1 person on charges of trafficking
As a result of operational and investigative actions, the employees of the main division for the fight against organized crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational and investigative actions, detained previously convicted V. A. (DoB 1975), on the charge of trafficking.
The investigation established that the accused person had developed a human trafficking scheme and in order to complete the said scheme and perform labor exploitation, forced his wife to collect charity in the streets of Batumi under psychological pressure and threats of physical punishment.
The investigation established that the detainee, in order to receive additional income, took a disabled person from Tbilisi to Kutaisi by deception, forcing him to collect charity in various streets and highways.
Detainee fully appropriated cash obtained through crime.
If the victims refused to meet the defendant's demands, they were physically punished.
The investigation is being conducted under Article 143, second and third parts of the Criminal Code of Georgia, which refers to human trafficking of two or more persons.