• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თეთრიწყაროში მომხდარი მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თეთრიწყაროს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული ლ.შ., განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მიმდინარე წლის 26 ივნისს, ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1956 წელს დაბადებულ ვ.თ.-ს სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ლ.შ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• Ministry of Internal Affairs detained one individual for murder in Tetritskaro
The officers of Tetritskaro Regional Division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and investigative activities on the fact of premeditated murder detained L.SH. (DoB:1985). The crime committed by him envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that on June 26, the offender being under alcohol influence as a result of a conflict lethally wounded from a hunting gun V.T. (DoB: 1956) and managed to escape from the crime scene.
The law enforcers, as a result of operative and investigative activities detained L.Sh. in several hours after the incident. The police have seized the weapon of crime - hunting gun - as a material evidence.