• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში ცეცხლსასროლი იარაღები და დიდი ოდენობით საბრ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში ცეცხლსასროლი იარაღები და დიდი ოდენობით საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში ერთი პირი - 1961 წელს დაბადებული დ.კ. დააკავეს.
მას ბრალად ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა და ტარება ედება.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს "ბრაუნინგის" ტიპის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 1 ვაზნა.
პოლიციამ თბილისში, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ასევე ნივთმტკიცებად ამოიღეს: კუსტარული წესით გადაკეთებული პისტოლეტი, გადაჭრილი სანადირო თოფი - ე.წ. "აბრეზი", საბრძოლო შაშხანა, "ვინჩესტერის" ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი, ტყვიამფრქვევის დეტალი, 6 სანადირო თოფი, სხვადასხვა ტიპის 7 ხელყუმბარა, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღის 2 მჭიდი, 8 ამფეთქი ფალია და 2 დეტონატორი, სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 1380 ვაზნა.

• The Ministry of Internal Affairs seized firearms and a large amount of ammunitio...
The Ministry of Internal Affairs seized firearms and a large amount of ammunition in Tbilisi - one person arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative actions conducted on the basis of operational information, detained D.K. (DoB 1961) in Tbilisi, who is accused of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
Law enforcement officers, during the personal search of the detainee, seized a "Browning" pistol, a magazine and 1 cartridge as evidence.
As a result of the search carried out on the basis of the operative information in the residential place of the accused person in Tbilisi, the following firearms and ammunition were seized by police: a hand-made pistol, the the so-called "Abrezi" – riffle with cut barrel, combat rifle, "Winchester" type firearm, machine gun detail, 6 hunting rifles, 7 different types of hand grenades, 2 magazines of automatic firearms, 8 explosive fuses and 2 detonators, 1380 cartridges for different types of firearms.