• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში, შემოსავლების სამსახურთან მომხდარ ფაქტზე 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული თ.ვ., ძალადობის, მუქარისა და ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თ.ვ.-მ მიმდინარე წლის 12 თებერვალს, სამსახურებრივი უთანხმოების გამო, თავის ყოფილ თანამშრომელ ქალს, 1994 წელს დაბადებულ ნ.ე.-ს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
ასევე, ბრალდებულმა ყოფილ თანამშრომლებს - 1984 წელს დაბადებულ ი.ხ.-სა და 1990 წელს დაბადებულ გ.კ.-ს სხეულზე მრავლობითი დაზიანება მიაყენა.
სამართალდამცველებმა თ.ვ. დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 118- ე, 126-ე და 151-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებას, ძალადობას და მუქარას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person in connection with the fact tha...
Ministry of Internal Affairs detained one person in connection with the fact that took place near Revenue Service
The officers of Isani-Sagori Police Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained T.V. (DoB 1988) in Tbilisi for violence, threat and causing minor health damage on purpose.
Investigation established that on February 12, 2021, due to the argument connected with the place of employment, detainee physically assaulted his former co-worker female – N.E. (DoB 1994) and threatened with liquidation.
Detainee also inflicted multiple body injuries to his former co-workers- I.Kh. (DoB 1984) and G.K. (DoB 1990).
Law enforcers took T.V. under arrest several hours later after the crime took place as a result of immediate activities.
Investigation is in progress on the fact of causing minor health damage on purpose, violence and threat, articles 118, 126 and 151 of the Criminal Code of Georgia.