შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული ც.ა. განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, პაატა ჯანელიძის ქუჩაზე, ოჯახის ახლობელს - 1968 წელს დაბადებულ გ.გ.-ს, შურისძიების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით გულმკერდის არეში სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიყენებული ჭრილობის შედეგად, გ.გ. ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ც.ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ მისი პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღო დანაშაულის ჩადენის იარაღი - მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი.
გამოძიება განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე, საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Fact of murder in Tbilisi solved by the Ministry of Internal Affairs- one person...
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-search and investigative activities detained Ts.A. (DoB 1965) in Tbilisi for premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearm.
Investigation established that on the basis of vengeance, detainee inflicted injury with a firearm in chest area to the friend of his family- G.G. (DoB 1968) on Paata Janelidze Street, Tbilisi and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain Ts. A. (DoB 1968) several hours after the crime. During his personal search policemen seized “Makarov” pistol as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearm, article 108 and article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.