• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი გახსნა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული გ.უ. განზრახ მკვლელობისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე ორ პირს ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად 1964 წელს დაბადებული ლ.ჯ. ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო 1965 წელს დაბადებული გ.ჩ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
სამართალდამცველებმა, საქმეზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული თბილისში დააკავეს.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of murder and wounding in Tbilisi -...
Ministry of Internal Affairs solved the case of murder and wounding in Tbilisi - one person arrested
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested G.U. (DoB 1975), on charges of premeditated murder and illegal purchase, storage and carrying of firearms.
The investigation established that the accused person shot two people with a firearm on Chavchavadze Avenue,Tbilisi, causing several wounds and fleeing the scene.
As a result of the injuries sustained, L.J. (DoB 1964), died on the spot, while G.Ch.(DoB 1965), was taken to the medical facility.
Law enforcement officers, as a result of operational-search measures and investigative actions carried out within the frames of the investigation, arrested the accused person in Tbilisi.
The investigation into the facts of premeditated murder and illegal acquisition, storage and carrying of firearms is underway under Articles 108 and 236 of the Criminal Code of Georgia.