• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს და დეტექტივების მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ო.ტ., ყაჩაღობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებული მიმდინარე წლის 22 დეკემბერს, თბილისში, თავს დაესხა „გალფის“ ავტოგასამართ სადგურს და ოპერატორს იარაღის მუქარით 100 ლარი გასტაცა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, ო.ტ. მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ, მისი პირადი ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - „RETAY XR"-ის მოდელის ხმოვანი პისტოლეტი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
დაკავებულმა აღიარა, რომ 2020 წლის 16 დეკემბერს ასევე თავს დაესხა იოანე პეტრიწის ქუჩაზე მდებარე მაღაზია „იოლის“ ფილიალს, ცივი იარაღის მუქარით მაღაზიის სალაროდან 200 ლარი გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. საქმეზე მიმდინარეობს საგამოძიებო ღონისძიებები.

• Ministry of Internal Affairs solved the case of armed robbery in Tbilisi - one p...
The officers of Didube-Chughureti police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained O.T. (DoB 1987) in Tbilisi for armed robbery.
Investigation established that on December 22 of the current year, detainee assaulted the operator of “Gulf” petrol station and illegally appropriated 100 GEL under the pressure of arms.
As a result of the immediate police activities O.T. was detained by the law enforcers. During the personal search of the offender, policemen seized the weapon of crime - „RETAY XR" signal pistol as evidence.
Detainee also admitted that on December 16, 2020 assaulted “IOLI” grocery store located on Ioane Petritsi street and appropriated 200 GEL under the pressure of the cold steel after which he fled from the place of crime. Investigation is in progress regarding the mentioned case.