• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ორი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს და დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2005 წელს დაბადებული ნ.ხ. ოჯახის წევრის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ხოლო 2003 წელს დაბადებული რ.ნ. ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობისთვის დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 13 აგვისტოს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, დედას - 1988 წელს დაბადებულ ჟ.ხ.-ს დანით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ დანაშაულის ჩადენაში ნ.ხ.-ს თავისი მეგობარი რ.ნ. ეხმარებოდა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად, ჟ.ხ. ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ნ.ხ. და რ.ნ. მომხდარიდან მალევე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-109-ე მუხლის „ი“ ქვეპუნქტით და 109-ე მუხლის „ი“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობას და ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder in Tbili...
The Ministry of Internal Affairs solved the fact of premeditated murder in Tbilisi as a result of immediate activities - two persons arrested
As a result of the procedural and investigative activities, the employees of the Main Investigative Division and the Detectives Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained N.Kh. (DoB 2005) for premeditated murder committed in group against family member, and R.N., (DoB 2003) for premeditated murder committed in group.
The committed crimes envision from 16 to 20 years or life in prison.
The investigation established that on August 13 of the current year, on the basis of a conflict, the accused person inflicted several wounds on the body of his mother - Zh.Kh., (DoB 1988) in her own house. The investigation also established that N.Kh.'s friend R.N. was involved in the crime and assisted N.Kh.
As a result of the injuries, Zh.Kh died at the crime scene.
Law enforcement officers detained N.Kh. and R.N. soon after the incident.
The investigation is being conducted under Article 11(1)-109 Sub-paragraph "I" and Article 109 Sub-paragraph "I" of the Civil Code of Georgia, which implies premeditated murder committed in group against a family member and premeditated murder committed in group of the Criminal Code of Georgia.