• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი ბინების გაქურდვის 24 ფაქტი გახსნა ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში მომხდარი ბინების გაქურდვის 24 ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით, თბილისში ორი პირი:1981 წელს დაბადებული ა. კ. და 1984 წელს დაბადებული ა. ტ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ორივე ბრალდებული დიდ დიღომში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი ვეფხისტყაოსნის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ საცხოვრებელ კორპუსში გაქურდული 8 ბინიდან მოპარულ ნივთებს ავტომანქანაში ტვირთავდნენ. პოლიციამ შემთხვევის ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღო ა. კ.-ს კუთვნილი, „რენჯ როვერის“ მარკის ავტომანქანა და ნაქურდალი ნივთები. დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, ასევე, ამოღებულია კარის გასაღები ხელსაწყოები.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ა.კ-მ და ა.ტ.-მ, ბოლო სამი თვის განმავლობაში, თბილისის სხვადასხვა უბანში 24 ბინა გაქურდეს, მოპარული ნივთების ნაწილს კი თავიანთ საცხოვრებელ სახლებში ინახავდნენ.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების სახლებში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნაქურდალი ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღეს, დანარჩენი ნივთების ძებნა - ამოღების მიზნით ტარდება ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებები.
ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულებს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ბინაში უკანონო შეღწევით ჩადენილ ქურდობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" და "გ" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs solved 24 facts of apartment burgleries- two person...
The officers of Gldani-Nadzaladevi Police Division of Tbilisi Police Department, as a result of operative-searching and investigative activities detained A.K. (DOB: 1981) and A.T. (DOB: 1984) in Tbilisi for burglary.
The committed crime envisages imprisonment from 3 to 7 years in length.
Law enforcers detained both of the individuals on Vepkhistkaosani St. Didi Digomi settlement in the process of loading items stolen from 8 apartments in a vehicle. During the personal search of the detainees special appliances used for unlocking doors were seized.
Investigation found out that in the last three months, A.K. and A.T. committed burglaries of 24 apartments located in Tbilisi and stored part of the stolen goods in their apartments.
As a result of the search activities held in detainees’ houses part of the stolen goods were seized as evidence. At the moment, operative search is underway to locate and seize other goods stolen by the mentioned persons.
Investigation is in progress on the fact of burglary, committed in group, article 177, III part, sub-paragraphs “A” and “C” of the Criminal Code of Georgia.