შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი მ.ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით, ხოლო 1990 წელს დაბადებული ა.შ. - დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მ.ლ. მიმდინარე წლის 25 ივნისს, ფონიჭალაში მდებარე "საქართველოს ბანკის" სერვისცენტრს ყაჩაღურად თავს დაესხა და იარაღის მუქარით გაიტაცა ბანკის კუთვნილი თანხა - 18 168 ლარის ოდენობით.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს 2300 ლარი,. ა. შ.-ს ავტომანქანის ჩხრეკისას კი ამოღებულ იქნა ცეცხლსასროლი იარაღის მსგავსი ნივთი , რომელიც მოწმის - ნ. ა.-ს ჩვენებით, მ.ლ.-მ ყაჩაღობის შემდგომ გადასცა ა.შ.-ს.
პოლიციამ მოწმე ნ.ა.-ს ბინის ჩხრეკისას დიდი რაოდენობით მედიკამენტები ამოიღო. მისი განმარტებით, აღნიშნული მედიკამენტები მ.ლ.-მ მიმდინარე წლის 20 ივნისს, ერთ-ერთ აფთიაქზე ყაჩაღური თავდასხმის დროს გაიტაცა და შესანახად გადასცა მას.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-3 ნაწილით და 376-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ყაჩაღობას და დანაშაულის შეუტყობინებლობას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained two persons for armed robbery and non-repo...
The officers of Isani-Samgori police division of Tbilisi Police Department, as a result of operative-investigative activities detained previously convicted and currently on probation M.L. (DoB 1990) for armed robbery and A.Sh. (DoB 1990) for non-reporting the crime in Tbilisi.
Investigation established that on June 25, 2020 M.L. committed armed assault in Ponitchala branch of the “Bank of Georgia” as a result of which illegally appropriated 18 168 GEL under the pressure of the firearm.
In the course of search activities held in detainee’s apartment police officers seized 2300 GEL, while as a result of the search held in vehicle owned by A.Sh.law enforcers detected an object resembling a firearm, which according to the witness- N.A. was handed over to A.Sh. by M.L after committing armed robbery.
During the search held in the apartment of N.A (witness) police has also seized various medications. According to N.A. medications were appropriated by M.L. from one of the drug store after committing the armed robbery on June 20 and handed over to him for storage.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and failure to report the crime, crime envisaged under the article 179 III part and article 376, III part of the Criminal Code of Georgia.