• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში გამოძალვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი მ.კ. გამოძალვის ბრალდებით დააკავა. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 4 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მ.კ. ერთ-ერთ მოქალაქეს, მუქარისა და იძულების გზით, თანხას სისტემატურად სძალავდა.

• Ministry of Internal Affairs detained one person for extortion in Tbilisi
The Ministry of Internal Affairs on the basis of a judge's decision on the fact of extortion detained previously multiply convicted M.K. (DoB: 1974). The crime committed by him envisages imprisonment up to 4 years in length.
The officers of the Division Combating Criminals World of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained the offender in Tbilisi.
The investigation established that M.K. through threats and coercion systematically extorted money from the citizen.
The investigation is in progress on the fact of extortion (part I of the Article 181 of the Criminal Code of Georgia).