• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული ბ.ჟ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 2 აგვისტოს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1998 წელს დაბადებულ ლ.თ.-ს, მისსავე საკუთარ საცხოვრებელ სახლში, ცივი იარაღით სხეულზე რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც ოპერაცია ჩაუტარდა.
სამართალდამცველებმა ბ.ჟ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person in Tbilisi for causing severe h...
Ministry of Internal Affairs detained one person in Tbilisi for causing severe health injury on purpose
The officers of Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal affairs, as a result of operative-investigative activities detained B.Zh. (DoB 1996) for causing severe health injury on purpose.
Investigation established that on August 2, on the basis of conflict, detainee inflicted several injuries with a cold steel to L.T. (DoB 1998) in his own house. The wounded person was transferred to the hospital where he underwent urgent surgery procedure.
Law enforcers managed to detain B.Zh. several hours after, as a result of immediate police activities.
Investigation is in progress on the fact of infliction of severe health injury on purpose, crime envisaged under the article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.