• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში არასრულწლოვანთა ტრეფიკინგის ბრალდებით ერთი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული დ.კ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, არასრულწლოვანთა ტრეფიკინგის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული შრომით ექსპლუატაციას უწევდა მეუღლის არასრულწლოვან დისშვილებს, ფსიქოლოგიური და ფიზიკური ძალადობის გამოყენებით, მოწყალების თხოვნის და წვრილმანი ნივთების გაყიდვის გზით თანხის შეგროვებას და მისთვის გადაცემას აიძულებდა, მისი მოთხოვნების შეუსრულებლობის შემთხვევაში კი მათ ფიზიკურად უსწორდებოდა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 143 პრიმა-ორი მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც არასრულწლოვნების მიმართ განხორციელებულ შრომით ექსპლუატაციას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs detained one person in Tbilisi trafficking of juven...
The officers of the Trafficking and Illegal Migration Division under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained D.K. (DoB 1975) in Tbilisi, as a result of operative-investigative activities on the basis of the relevant court decision for trafficking of juveniles.
The committed crime envisages from 14 to 17 years of imprisonment.
In the course of investigation it was established that the accused person had been exploiting his spouse’s underage nephews by means of psychological and physical violence, forcing them to collect money by selling various items. D.K. physically abused juveniles if his demands were not fulfilled.
The investigation is in progress under Article 143, Part II, Subparagraph "C" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates labor exploitation against minors.