• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და ქუთაისში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და ქუთაისში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, თბილისსა და ქუთაისში, უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს და სამი პირი დააკავეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა.ტ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და ავტომობილის ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, "ტტ"-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, 4 მჭიდი და 22 ვაზნა ამოიღეს.
ასევე თბილისში დააკავეს 1995 წელს დაბადებული ი.ბ. ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა. პოლიციამ, მისი პირადი ავტომობილის ჩხრეკისას, კუსტარულად დამზადებული პისტოლეტი, მჭიდი და 4 საბრძოლო ვაზნა ამოიღო.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1972 წელს დაბადებული გ.ს. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ცაგერის რაიონის ერთ-ერთ სოფელში, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, "ეფ1"-ის ტიპის ხელყუმბარა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

• Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi a...
Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and Kutaisi - 3 people detained
As a result of operative-search and investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition at different times in Tbilisi and Kutaisi and detained three people.
The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department detained previously convicted A.T. (DoB 1991) in Tbilisi for illegal purchase, keeping and carrying of firearms. During the personal search of the detainee and search activities held in his vehicle, the law enforcers seized Makarov and T.T. firearms, 4 cartridges and 22 magazines.
I.B. (DoB 1995) was also detained in Tbilisi. Employees of Old Tbilisi Police Main Division seized a handmade pistol with 4 magazines as a result of the search activities held in detainee’s vehicle.
The officers of the Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department arrested G.S. (DoB 1972), for illegal purchase and keeping of ammunition.
During a search of the detainee's house in one of the villages of Tsageri region, law enforcement officers seized “F1" hand grenade as evidence.
Investigation is in progress under Article 236, III and IV parts envisaged by the Criminal Code of Georgia, which stipulates illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition.