• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და იმერეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისსა და იმერეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისსა და იმერეთში, სხვადასხვა დროს 3 პირი დააკავეს, რომელთა პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს.
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, 1992 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ნ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა თბილისში, მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, "EKOL"-ის ფირმის, კუსტარულად გადაკეთებული ცეცხლსასროლი იარაღი და ასევე კუსტარულად გადაკეთებული 6 საბრძოლო ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა კი, 1968 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მ.შ. -ის საცხოვრებელი სახლის და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს „მაკაროვის“ სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი, 2 ვაზნა, გადაჭრილი ორლულიანი თოფი, ე.წ. ბარაბნიანი პისტოლეტი და სანადირო თოფის ორი მასრა. მას ბრალად ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა ედება.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ხონის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ასევე ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1968 წელს დაბადებული ხ.ბ. დააკავეს. სამართალდამცველებმა ხონში, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლისა და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს „მაკაროვი-პმ“-ის მოდელის პისტოლეტი, მჭიდი და 13 საბრძოლო ვაზნა.
აღნიშნული დანაშაულები 3-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტებზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით.

• Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi a...
Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and Imereti - 3 persons detained
The officers of the Ministry of Internal Affairs detained 3 people at different times in Tbilisi and Imereti region as a result of operative-search and investigative activities. During the personal search and search activities held in their residential houses, firearms and ammunition were seized.
The officers from the Main Division for Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department under the Ministry of Internal Affairs arrested previously convicted G.N. (DoB1992) on charges of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition. During the personal search of the detainee held in Tbilisi, law enforcement officers seized EKOL hand-made firearms and 6 hand-made magazines as evidence.
The officers of Didube-Chugureti Police Main Division under Tbilisi Police Department detained previously convicted M.Sh. (DoB 1968). As a result of the search of detainee’s residential house and the storeroom, law enforcers seized Makarov system firearm, a magazine, 2 cartridges and the so-called, double-barreled „cut gun”, hunting rifle cartridges and a pistol as evidence. The mentioned person is accused of illegal purchase and storage of firearms and ammunition.
The officers of Khoni District Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department also arrested Kh.B., (DoB 1968) for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During search activities held in detainee’s house in Khoni, law enforcement officers seized Makarov-PM pistol, magazine and 13 ammunition cartridges as evidence.
The mentioned crimes envision from 3 to 7 years of imprisonment.
The facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition are being investigated under Article 236, parts III and IV of the Criminal Code of Georgia.