• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის, გამოძალვისა და იძულებ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის, გამოძალვისა და იძულების ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი - 1994 წელს დაბადებული ბ.ფ., 1998 წელს დაბადებული ზ.ა., 2000 წელს დაბადებული ზ.ბ. და 1994 წელს დაბადებული ი.დ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს. მათ ბრალი თავისუფლების უკანონო აღკვეთაში, გამოძალვასა და იძულებაში ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, ტაჯიკეთის რესპუბლიკის მოქალაქეებს, რომლებიც საქართველოში ბიზნეს საქმიანობას ეწევიან, უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება და თანხის გამოძალვის მიზნით ფიზიკურად გაუსწორდნენ.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულ ი.დ.-ს მართვის ქვეშ არსებული, "LEXUS GX"-ის მარკის ავტომობილის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს "CZ"-ს მარკის 2 ცეცხლსასროლი იარაღი, ვაზნები, 2 აირის პისტოლეტი, ერთი ცალი დანა, ბეისბოლის 3 ხელკეტი და 68 900 დოლარი.
გამოძიება თავისუფლების უკანონო აღკვეთის, გამოძალვისა და იძულების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ე“ ქვეპუნქტებით, 181-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „გ“ ქვეპუნქტებით და 150-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Ministry of Internal Affairs detained 4 persons for illegal restriction of freed...
Ministry of Internal Affairs detained 4 persons for illegal restriction of freedom, extortion and cohesion
The officers of Tbilisi Police Main Division under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained four persons: B.P. (DoB 994) Z.A. (DoB 1998), Z.B. (DoB 200) and I.D. (DoB 1994) on the basis of the respective Court decision. The mentioned persons are accused of illegal restriction of freedom, extortion and cohesion.
Investigation established that detainees illegally restricted freedom to the citizens of Tajikistan, who were involved in business activities in Georgia and physically abused them with the purpose of money extortion.
During the search activities held in "LEXUS GX" vehicle, operated by I.D. law enforcers seized two “CZ” pistols, magazines and two gas pistols as well as one knife, three baseball bats and 68 900 US dollars.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom, extortion and cohesion, article 143, III part, sub-paragraph “A”, article 181, II part, sub-paragraph “A” and “C” and article 150, II part, sub-paragraph “B” envisaged by the Criminal Code of Georgia.